Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Psi k adopci

Pro větší fotku pejska klikněte na malý náhled!

 

 

RonRON

Ron, osmiletý malý müsterlandský ohař s průkazem původu, čistokrevný krasavec. Do útulku se dostal po úmrtí majitele, rodina se o něj nemohla postarat. Evidentně prošel výcvikem, zná základní povely.Podařilo se mu rychle najít domov, ale za půl roku se nám z adopce vrátil. Domáhal se přístupu do domu, vytrvale štěkal, nedokázal se přizpůsobit nové rodině, takže je tu a čeká na tu pravou rodinu. Má poněkud problém s muži, který však pravděpodobně vymizí, až zjistí, že mu žádný muž nebude ubližovat. Při kontaktu je nedůvěřivý a vrčí, pro pohlazení si však přijde sám. Má teď v hlavě trochu zmatek z těch změn. Potřebuje pána, který bude mít trpělivost si ho získat. Má moc rád pamlsky, takže to určitě s jejich pomocí půjde. Byl by vhodný do domu se zahradou a přístupem do domu.

 

Vendy

VENDY 

Černý chlupáč a milovník vody, osmiletý kříženec pravděpodobně loveckého psa, střední velikosti. Do útulku ho přivezli, protože už se o něj majitelé nedokázali postarat. Přišel k nám velmi nedůvěřivý pes, který nás všechny dlouho ignoroval a nemluvil s námi. Postupně nás vzal na milost, naučil se mlsat piškoty a jiné dobroty a zjistil, že je to mooc příjemné nechat se škrabkat za uchem a na zádech. Miluje vycházky, s jinými psy se snáší. Ještě pořád se musí učit manipulaci – třeba při vyčesávání srsti nebo při prohlížení tlapek je nedůvěřivý. Pokud si s ním někdo dá práci a bude trpělivý, získá dobrého společníka. Je zvyklý být venku.

 

FerdaFERDA 

Ferda je malý kříženec jezevčíka. Je to nalezenec. Nevíme, co zažil, než se dostal do útulku, ale asi to nebylo nic pěkného. Velice si hlídá to, co považuje za své – kotec, jídlo, hračky. Se psy se snáší, pokud je ve volném prostoru, rád se pomazlí. Na svém území – v kotci však vrčí a může i kousnout. Zkušený chovatel s velkou trpělivostí, který by dokázal respektovat tuto jeho potřebu bránit své území, by s ním mohl užívat příjemné chvíle a získal by kamaráda. Určitě není vhodný do rodiny s dětmi.

 

Marley MARLEY

Středně velký kříženec, bílý, drsnosrstý pětiletý pes. Je to temperamentní osobnost, chvíli nepostojí. Rád chodí na procházky, miluje pamlsky a jídlo vůbec. Jedené, co má ještě raději, jsou fenky. S ostatními psy se snáší dobře. Není to úplně mazlivý typ, přiběhne, pomazlí se a zase si půjde po svém. Byl by ideální pro někoho, kdo má dvůr, nechce ho mít prázdný a nebude smutný, když mu jeho hlídač nebude chtít pořád ležet na klíně. Protože je takový neposeda, nemusí být úplně vhodný k malým dětem, mohl by být problém, kdyby po nich skákal a chňapal jim po ručičkách, i když nechce ublížit. Je to jeho způsob komunikace.

 

Leny

LENY 

Sedmiletý kříženec labradora. Je to zlatíčko, moc rád se mazlí, rád mlsá. Psy, se kterými se snese, si dost vybírá. Fenky má rád. Je přátelský, přítulný, bojí se doktorů – ty rád nemá. Jediný problém – je to turista a útěkář. Uteče odkudkoliv, přeskočí cokoliv, proleze i neuvěřitelně malou dírou. Neutíká dělat problémy, proběhne se, zkontroluje fenečky a zase se rád vrátí. Svého pána bude milovat, jen musí být v dobře zabezpečeném kotci, když bude doma sám. Je zvyklý na venkovní kotec.

 

rex.jpg

REX

Pan Pes. Velký kříženec německého ovčáka, pětiletý, s velkým sebevědomím v místě, kde to dobře zná a které považuje za své území. Rád si hraje s ostatními psy, má rád fenky, je plný energie a má velkou sílu. Bude to dobrý hlídač, kterého jen tak někdo neuplatí. Potřeboval by pána se zkušenostmi, není vhodný pro nezkušeného chovatele. Protože je velký a silný, nedoporučovali bychom ho do rodiny s malými dětmi. Zájemce by se měl s Rexem přijít nejdříve seznámit, vyjít si s ním párkrát na vycházku, aby se trochu sblížili a vzájemně poznali. Je zvyklý být ve venkovním kotci.